Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczennica klasy czwartej technik budownictwa, Wioletta Leszczyńska, zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego XXXI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, zajmując pierwsze miejsce w eliminacjach okręgowych.

Przypominamy, że etap okręgowy tejże olimpiady odbył się 3 marca br.

Do rywalizacji olimpijskiej na szczeblu okręgowym z naszej szkoły zakwalifikowało się ośmioro uczniów z klasy drugiej, trzeciej i czwartej TB. Zawody odbywały się w Zespole Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku. Do współzawodnictwa stanęło 33 uczniów z siedmiu szkół okręgu białostockiego, tj. z Augustowa, Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Ełku, Ostrołęki, Różana i Suwałk.

Pierwsze miejsce w okręgu plasuje uczennicę Wiolettę Leszczyńską na miejscu czternastym w Polsce.

Etap centralny XXXI OWiUB odbędzie się w dniach 12–14 kwietnia 2018 roku w Zielonej Górze.

Pozostali uczniowie w zawodach okręgowych zajęli również wysokie lokaty:

1) Anna Świerzbin z klasy III TB A – czwarte miejsce;

2) Piotr Morański z klasy III TB B – piąte miejsce;

3) Paulina Staśkiewicz z klasy IV TB – siódme miejsce;

4) Patryk Obuchowski z klasy III TB ”B” – czternaste miejsce;

5) Julia Świerzbinowicz z klasy II TB – piętnaste miejsce;

6) Izabela Szymczyk z klasy III TB A – dwudzieste pierwsze miejsce;

7) Jagoda Świerzbinowicz z klasy III TB B – dwudzieste trzecie miejsce.

Uczniów przygotowywali nauczyciele teoretycznych przedmiotów budowlanych: Bożena Czatrowska, Piotr Kapliński oraz Bartosz Żyliński.

Uczestnikom i nauczycielom  gratulujemy!

Oprac. Bożena Czatrowska