Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w projekcie Eurostażysta poprzez złożenie formularza zgłoszeniowego wraz z deklaracją oraz oświadczeniem do 20 grudnia 2017 roku do Biura Projektu, które znajduje się w Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach pokój nr 8.

 

Dokumenty do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy

Oświadczenie

Deklaracja

Regulamin

 

Informacje o projekcie:

Projekt „Eurostażysta” realizowany przez Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach w ramach programu PO WER na zasadach programu Erasmus+.

Czas realizacji projektu od 01.12.2017r. do 30.11.2019r.

W ramach projektu przewiduje się wyjazd czterech 16 osobowych grup uczniów na trzytygodniowe staże zawodowe do Pragi w Czechach (pobyt na miejscu – 19 dni, podróż – 2 dni, łącznie – 21 dni).

W projekcie uczestniczyć będzie 64 uczniów z klas technikum: budownictwa, elektryk, urządzeń i systemów energii odnawialnej, mechanik, mechatronik i teleinformatyk.

Na staże wraz z każdą z grup uczniów wyjedzie 2 opiekunów, którzy będą wspierać uczestników podczas pobytu za granicą, monitorować bezpieczeństwo podczas podróży i czasu wolnego

Główne cele projektu to:

– podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach poprzez udział w stażach zagranicznych u Partnera zagranicznego,

– zwiększenie znajomości języków obcych wśród uczestników projektu,

– zwiększenie atrakcyjności i międzynarodowego wymiaru kształcenia w Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach.

 

 

 

 

Aktualności

Ostatnie spotkanie przed wyjazdem pierwszej grupy na staż do Pragi

W czwartek, tj. 5 kwietnia 2018 roku, odbyło się ostatnie spotkanie pierwszej grupy uczniów z naszej szkoły, którzy wyjeżdżają na staż zagraniczny do Pragi w ramach projektu „Eurostażysta”.

Angielski dla uczestników projektu „Eurostażysta”

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się na staż w Pradze, w ramach projektu „Eurostażysta” realizowanego ze środków PO WER Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, w miesiącach lutym i marcu br. uczestniczyli w zajęciach z języka angielskiego (15 godzin). Lekcje prowadził nauczyciel języka angielskiego Gerard Głośny.

Spotkanie w ramach projektu „Eurostażysta”

Uwaga Eurostażyści! Spotkanie dotyczące organizacji zajęć przygotowania językowego odbędzie się we czwartek 08.02.2018 o godzinie 11.30 w sali B210. Zapraszamy!

Lista zakwalifikowanych do projektu „Eurostażysta”

Dnia 22 grudnia br. zakończyliśmy rekrutację uczniów naszej szkoły na pierwszy staż realizowany w Pradze (w ramach projektu „Eurostażysta”), który odbędą w terminie 16.04.2018 r. – 04.05.2018 r.

Spotkanie z przygotowania kulturowego do zagranicznych staży w Pradze

W dniu 13.12.2017r. odbyło się spotkanie z uczestnikami projektu „Eurostażysta” w ramach przygotowania kulturowego.

Spotkanie informacyjne przygotowujące do staży zagranicznych w Pradze

Dnia 5 grudnia br. odbyło się spotkanie informacyjne z uczestnikami projektu „Eurostażysta”, który realizowany jest przez naszą szkołę ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus + sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.