Grupa uczniów – Przemysław Mordas z klasy trzeciej technik mechatronik oraz Aleksandra Iwanowska i Mateusz Barszczewski z klasy drugiej technik cyfrowych procesów graficznych – wraz z opiekunami uczestniczyła w trzydniowym zjeździe podsumowującym prace mające na celu wyłonienie laureata Nagrody Młodzieżowych Klubów Historycznych.

Jak już wcześniej anonsowaliśmy, szkoła nasza uczestniczyła po raz drugi w konkursie na zaproszenie Fundacji im. Kazimierza i Zofii Moczarskich. W tegorocznej edycji udział wzięło siedem szkół z Polski.

Spotkanie miało charakter edukacyjno-warsztatowy i odbywało się w siedzibie Domu Spotkań z Historią w Warszawie. Młodzież prezentowała wybraną przez siebie najciekawszą, najbardziej interesującą i wartościową książkę spośród pakietu obowiązkowego (10 tytułów). Wybór padł na publikację Cezarego Łazarewicza pt. „Żeby nie było śladów: sprawa Grzegorza Przemyka” i okazało się to szczęśliwym wyborem, bowiem książka ta została – zdaniem większości szkół – najlepszą historyczną książką roku 2017. Tym samym młodzieżowa nagroda, „Ołówek”, powędrowała do rąk tegorocznego laureata Nagrody Nike. Gala wręczenia nagrody odbędzie się 9 grudnia w Pałacu Rzeczypospolitej, siedzibie Biblioteki Narodowej w Warszawie.