W piątek, 27 kwietnia, odbyło się podsumowanie akcji „I Ty możesz pomóc”.

Propozycję udziału w akcji złożyli uczniowie klas czwartych TG i TE. To z ich inicjatywy Samorząd Uczniowski nawiązał trwającą miesiąc współpracę z Fundacją „Zwierzęta niczyje”. W ramach wspólnych działań w kwietniu odbyło się spotkanie z wolontariuszkami z Fundacji, które przybliżyły problem zwierząt bezdomnych i możliwe formy pomocy.

W tym celu zorganizowaliśmy konkurs na zbiórkę karmy. I tutaj nasi uczniowie spisali się na medal, bo zebrali jej ponad 300 kg.

Najbardziej przedsiębiorczą okazała się klasa I TG, która dostarczyła ponad 175 kg karmy dla czworonożnych przyjaciół, a tym samym zdobyła pierwsze miejsce w rywalizacji.

Drugie miejsce przypadło klasie I TMR (ponad 40 kg), a trzecie klasie III TB A (ponad 25 kg). Nagrody otrzymali też indywidualni darczyńcy, którzy wykazali się dobrym sercem. Innym działaniem w ramach akcji „I Ty możesz pomóc” był kiermasz słodkości. Ze sprzedaży uczniowskich wypieków młodzież zebrała 353 zł. Suma ta została wpłacona na konto Fundacji „Zwierzęta niczyje”.

Wszystkim uczniom, którzy włączyli się do akcji, serdecznie dziękujemy i zachęcamy do pomocy Fundacji „Zwierzęta niczyje” przez cały rok!