8 marca 2018 roku, w ramach edukacji teatralnej, kolejny raz uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach mieli możliwość obejrzenia sztuki w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

„Szukając Graala” to opowieść wykorzystująca motyw rycerza i nawiązująca do ponadczasowych wartości i zasad, jakimi są: Bóg, honor, ojczyzna. Osadzona w scenerii średniowiecznego zamku historia spotkania dwóch światów: współczesnego, przeżywającego kryzys wartości, ze światem starych ideałów i zasad pokazuje, że prawdziwe ideały rycerskie, które warto w sobie pielęgnować, są niezmienne i mogą być stosowane również dzisiaj. Bohaterowie szukają życiowego spełnienia, szczęścia i miłości – swojego Graala. Jak sam reżyser twierdzi: „Nasze przedstawienie dowodzi, że każdy z nas, mimo lęków, zahamowań, jest zdolny do niezwykłych, heroicznych czynów… i wcale nie trzeba nosić zbroi, żeby być szlachetnym rycerzem…”. Opowieść, która jednocześnie bawi, ciekawi i uczy jest najlepszą lekcją literatury pięknej i życia.

Oprac. Magdalena Jaśkiewicz