Pasja pierwsza – herbata.

Herbata to drugi po wodzie najczęściej spożywany napój na świecie.

To pierwsza taka inicjatywa młodzieży z klasy III TB A, IV TG i II TMR B, która znalazła zrozumienie i wsparcie samorządu szkolnego oraz nauczycieli w osobach pań: Katarzyny Bacewicz, Anety Kuczyńskiej i Marty Spudzis.

Pomysł zaproszenia do szkolnej herbaciarni pn. „Herbaciany Zakątek”, zaaranżowanej na ten dzień w holu na parterze, zbiegł się z dniem 8 marca. Herbatą częstowaliśmy nie tylko płeć piękną, ale wszystkich.

Na naszym stole znalazły się herbaty z różnych stron świata – czarna, zielona, biała i czerwona, z dodatkami. Można było dokonać jej oceny na podstawie smaku, zapachu, wyglądu, dowiedzieć się, w jaki sposób herbata trafia z plantacji na stół i poznać jej właściwości zdrowotne czy sposób zaparzania.

Chyba możemy zaryzykować stwierdzenie, że tego dnia dało się zauważyć, jak filiżanka herbaty może być receptą na dobre samopoczucie.

Oprac. organizatorzy