Zgodnie z hasłem tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (OTK), czyli „Ja na rynku pracy – moje talenty i moje kompetencje”, podjęliśmy różnorodne działania, aby zachęcić uczniów do planowania ścieżki edukacyjno-zawodowej w oparciu o pasje i zainteresowania. Uczniowie objęci programem w ramach OTK  mieli okazję poznać bliżej suwalskie przedsiębiorstwa (Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz Fabrykę Mebli „FORTE”), a także uczestniczyć w warsztatach tematycznie związanych z hasłem OTK, a prowadzonych przez doradców zawodowych z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Suwałkach.

Miłym podsumowaniem OTK było spotkanie z nauczycielami – absolwentami naszej szkoły, którzy opowiedzieli młodzieży o swoich wyborach i doświadczeniach zawodowym, ale też o swoich pasjach.

Wszystkie działania związane z OTK koordynował zespół ds. doradztwa zawodowego.

Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK) to akcja o zasięgu ogólnokrajowym zainicjowana przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. Jej celem jest propagowanie świadomych wyborów edukacyjnych oraz zachęcanie do planowania kariery zawodowej. Działania kierowane są przede wszystkich do osób młodych, które stoją przed poważnymi decyzjami dotyczącymi swojej przyszłości zawodowej, a także do wszystkich, którzy pragną przyjrzeć się swoim dotychczasowym dokonaniom zawodowym czy edukacyjnym i ponownie wybrać właściwą dla siebie ścieżkę zawodową.

 

Oprac. Beata Szymańska