Miło nam poinformować, że od września nasza szkoła będzie przyłączona do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Stosowna umowa została podpisana 29 czerwca 2018 roku w Urzędzie Miasta w Suwałkach przez dyrektor naszej szkoły Annę Musiałowicz.

Program OSE jest w stu procentach finansowany z budżetu państwa. W praktyce oznacza to, że szkoła nasza będzie miała nieodpłatny dostęp do szybkiego i bezpiecznego Internetu. Ponadto programem OSE zostało objęte suwalskie I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej.

Co się zmieni w związku z tym w naszej szkole?

1) przepustowość łącza wzrośnie ze 100 Mbit/s do 200 Mbit/s (po 100 na każdy budynek);

2) usługa będzie bezpłatna (do tej pory płaciliśmy za dostęp do sieci Internet);

3) usługi bezpieczeństwa, wielopoziomowa ochrona infrastruktury i użytkownika.

foto: www.um.suwalki.pl