Zofia Piłasiewicz – psycholog z wykształcenia, podróżnik z zamiłowania, autorka książki „Gruzja: w pół drogi do nieba” – 16 października odwiedziła naszą szkołę na zaproszenie biblioteki, by uczniów klasy pierwszej technik mechatronik oraz pierwszej technik teleinformatyk i elektronik zabrać w swoją podróż po bezdrożach pięknej gruzińskiej ziemi.

O czym była ta opowieść?

Przede wszystkim o spotkanych ludziach, o polskich tropach na Kaukazie, o przepięknych widokach i tym, co zaciekawiło Autorkę książki jako podróżnika.

Znakomitym dopełnieniem tej nieśpiesznej opowieści były autorskie zdjęcia z podróży prezentowane podczas spotkania.

Wierzę, że uczniowie – uważni słuchacze – wyszli z tej lekcji zarażeni bakcylem podróżowania, ciekawością poznawania świata i ludzi.

„Gruzja: w pół drogi do nieba” to relacja z podróży do tego jakże odległego w sensie geograficznym, ale jakże bliskiego Polakom kraju; z podróży, którą Autorka odbywa zarówno w czasie teraźniejszym, ale też przeszłym, przywołując historię tego niewielkiego, ale bogatego kulturowo miejsca na ziemi. Swój dziennik podróżny Zofia Piłasiewicz przeplata barwnymi opisami niezwykłej gruzińskiej scenerii: o przepastnych wąwozach, przepięknych górach, zagubionych w czasie maleńkich wioskach, nad którymi górują dumnie słynne kaukaskie kamienne wieże.

Oprac. Anna Świetlicka