W gronie wybranych projektów inicjatyw uczniowskich w ramach konkursu „Rozwijam swoje pasje” znalazły się dwa z naszej szkoły: Galeria „Pod schodami” oraz „Rysujemy jak architekt”.

Galeria „Pod schodami” będzie prezentowała prace uczniowskie (wystawy stałe fotografii, grafiki komputerowej, wystawy tematyczne, pokazy filmów, prezentacje multimedialne), bowiem celem tego projektu jest aktywizowanie uzdolnionej plastycznie i kreatywnej młodzieży. Grupa docelowa to sześć osób.

„Rysujemy jak architekt” w założeniu ma naukę rysunku odręcznego, projektowanie modeli architektonicznych oraz wykonanie makiety z uwzględnieniem wymagań na studia architektoniczne. Grupa docelowa to 20 osób.

Projekt Galeria „Pod schodami” będzie realizowany pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych graficznych Zbigniewa Gizy, natomiast „Rysujemy jak architekt” pod bacznym okiem nauczyciela i architekta Bartosza Żylińskiego.

Oprac. Bartosz Żyliński