Po długim oczekiwaniu i wielu przygotowaniach uczniowie naszej szkoły z klas: III TB B, III TEl i III TEO odbyli staż w Pradze, w ramach miesięcznych praktyk szkolnych.

Do stolicy Czech uczniowie wyjechali 16 kwietnia br. pełni entuzjazmu i ciekawi wrażeń. Praga powitała ich piękną pogodą. Podczas pobytu stażyści nie tylko szkolili swoje umiejętności oraz zdobywali nowe doświadczenia zawodowe. Dzięki pomocy nauczycieli oraz nowo poznanych kolegów z praskich szkół technicznych, doskonalili także swoje umiejętności językowe, poznawali inny system nauczania oraz doświadczali kontaktu z inną kulturą. Wszyscy uczestnicy projektu „Eurostażysta” otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie praktyk zagranicznych .

W dni wolne od zajęć uczniowie-stażyści zwiedzali najpiękniejsze miejsca w Pradze, która pod względem architektonicznym jest jedną z ciekawszych stolic Europy (Stare Miasto wpisane jest na listę UNESCO), w tym m.in.: Zamek Praski, most Karola, gotycki ratusz z zegarem astronomicznym, secesyjny Miejski Dom, gotycką katedrę Świętych Wita, Wacława i Wojciecha oraz wiele innych. Ponadto odbyli wycieczkę w okolice Pragi do miejscowości Kutna Hora, zwiedzili jeden z piękniejszych ogrodów zoologicznych w Europie, a wieczorne spacery bulwarami wzdłuż Wełtawy stanowiły dodatkową atrakcję pobytu w stolicy Czech.

Uczniowie poznali nową kulturę, odmienną kuchnię oraz doświadczyli czegoś nowego, a to na pewno zaprocentuje w przyszłości.

« 1 z 2 »