Co sprawdza test Coopera? Kondycję fizyczną zawodnika. Zasada jest prosta – trzeba przebiec jak najdłuższy dystans w czasie 12 minut. Im dłuższy dystans, tym kondycja lepsza.

Zgodnie z zasadą Coopera rozgrywane były zawody lekkoatletyczne (29 maja 2018 roku), organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach dla uczniów suwalskich szkół ponadgimnazjalnych.

W zmaganiach sportowych udział wzięli również nasi uczniowie i to z powodzeniem:

Patrycja Rutkowska z klasy I B wz w grupie dziewcząt zdobyła drugie miejsce i przebiegła dystans 2600 m w czasie 12 minut

oraz

Jakub Staszkiewicz z klasy I TAU w grupie chłopców, zdobył również drugie miejsce, a w czasie 12 minut pokonał odległość 3350 m.

W klasyfikacji drużynowej, na sześć drużyn startujących, dziewczęta naszej szkoły zdobyły trzecie miejsce, natomiast chłopcy uplasowali się na miejscu drugim.

Zgodnie z § 6 ust. 1 Regulaminu Miejskiej Rywalizacji Sportowej 2015/2016w Suwałkach, drużynom biorącym udział w Teście Coopera przyznawane są punkty odpowiednio do zajętych miejsc w końcowej klasyfikacji, w zależności od ilości zgłoszonych szkół.

Nauczyciele opiekunowie: Andrzej Dudanowicz, Wiesław Orłowski