Miło nam poinformować, że prezydent miasta, Pan Czesław Renkiewicz, w czwartek (30 listopada) podpisał umowę na budowę boiska przy naszej szkole. Kolejny profesjonalny obiekt przyszkolny, który powstanie w Suwałkach do 12 października 2018 roku. Całość wybuduje warszawska firma DBM Service za prawie 4 mln zł.

– Warto zaznaczyć, że inwestycja jest możliwa dzięki przyznanemu miastu Suwałki dofinansowaniu w wysokości 1 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Realizację tego zdania uzależniałem właśnie od pozyskania tego dofinansowania. Pieniądze na ten cel pochodzą ze środków Funduszy Rozwoju Kultury Fizycznej – wyjaśnia prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Obiekt za dokładnie 3 895 671,28 zł wybuduje DBM Service i zrobi to do 12 października 2018 roku.

Zespół budynków generalnie będzie bliźniaczo podobny do tego, który w  tym roku został otwarty przy Zespole Szkół nr 10 w Suwałkach.

Zadanie obejmuje:

1) wykonanie bieżni wraz z zeskokiem do skoku w dal; bieżni okrężnej trzytorowej o długości nominalnej 300 m wraz z trzytorowym odcinkiem prostym o długości 100 m i ogrodzeniem bieżni;

2) wykonanie boiska do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach pola gry 46 x 73 m wraz z ogrodzeniem i piłkochwytami;

3) wykonanie boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 30,56 x 44,16 m wraz z ogrodzeniem;

4) wykonanie siłowni plenerowej wraz z dostawą i montażem urządzeń;

5) zagospodarowanie terenu poprzez wykonanie ciągów pieszo-jezdnych z kostki betonowej polbruk oraz założenie trawników;

6) budowę budynku zaplecza sanitarno-szatniowego z instalacjami i wyposażeniem (budynek o powierzchni użytkowej 80,18 m kwadratowych i kubaturze 476,47 m sześciennych);

7) wykonanie sieci i przyłączy wodnokanalizacyjnych;

8) roboty elektryczne zewnętrzne polegające m.in. na usunięciu kolizji oraz budowie oświetlenia terenu i boisk;

9) rozebranie istniejącego ogrodzenia zewnętrznego szkoły oraz wykonanie nowego na cokole żelbetowym (przęsło o wysokości 1,8 m i szerokości 2,5 m z prętów kwadratowych 20 x 20 x 3 mm z zaślepką plastikową oraz rygle z puszki 50 x 30 x 3 mm o długości 1,8 m na słupkach stalowych ocynkowanych, malowanych proszkowo 60 x 60 x 5 mm, słupki obsadzone w cokole; rozstaw prętów co 12 cm).