W poniedziałek, tj. 15 stycznia br., odbyły się warsztaty edukacyjne z wykorzystaniem materiału dydaktycznego w formie puzzli, które prowadził pracownik Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku.

W zajęciach uczestniczyła młodzież z klasy III TB A i III TMR. Podczas spotkania prowadzący zademonstrował możliwość wykorzystania puzzli edukacyjnych pn. „IV rozbiór Polski” na lekcjach historii (ale też geografii) jako ćwiczenie zapoznające uczniów z mapą historyczną bądź jako grę edukacyjną pozwalającą utrwalić materiał lub ćwiczyć spostrzegawczość, pamięć czy umiejętność orientacji przestrzennej. Po zajęciach uczniowie zgodnie uznali, że to nie tylko dobry sposób na lekcję, ale także przyjemna rozrywka wymagająca od nich logicznego i analitycznego myślenia, kreatywności i wyobraźni.

Puzzle zostały w szkole do dyspozycji pracowni historycznych, dlatego też kolejne klasy będą mogły skorzystać z tej jakże ciekawej pomocy dydaktycznej, a tym samym poznawać wydarzenia drugiej wojny światowej w niestandardowy sposób.