W dniach 12–14 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w Zielonej Górze odbył się etap centralny XXXI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Naszą szkołę reprezentowała Wioletta Leszczyńska z klasy IV TB.

Wioletta przez pięć godzin dzielnie zmagała się z zadaniami olimpijskimi, które wymagały od niej kreatywności, twórczego myślenia, jasności umysłu, a przede wszystkim wytrwałości. Dała z siebie wszystko, zdobywając tytuł laureata Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Uzyskany tytuł umożliwia jej wstęp na wyższą uczelnię bez postępowania kwalifikacyjnego oraz zwalnia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Nauczyciele uczący to: Bożena Czatrowska, Piotr Kapliński i Bartosz Żyliński.