We wtorek, 21 listopada br., uczniowie z klasy 1 TEA, 2 TEL oraz 2 TI udali się na wycieczkę do Fabryki Mebli „Forte” w Ostrowi Mazowieckiej.

Celem wizyty było poznanie zakresu działalności oraz charakteru znaczącej w kraju firmy branży meblowej. W ramach wycieczki zwiedziliśmy fabrykę, poznaliśmy proces produkcyjny mebli. Oprowadzający młodzież przedstawiciele zakładu szczególny nacisk położyli na zadania i obszar działań działu technicznego.

„Forte” jest firmą bardzo szybko rozwijającą się. W najbliższym czasie otworzy nowoczesny zakład produkcyjny w Suwałkach, gdzie przewiduje zatrudnienie około tysiąca pracowników, w tym m.in. wyspecjalizowanych w eksploatacji różnych urządzeń technicznych. To mogą być miejsca pracy dla naszych absolwentów różnych zawodów, a w szczególności dla techników automatyków, tym bardziej że spółka patronuje naszej szkole.

Opiekunowie wycieczki: Bogdan Werpachowski, Bohdan Piktel, Tomasz Walendzewicz

« 1 z 2 »