Nasz filmik o związkach Suwalszczyzny z Norwegią został zauważony i doceniony przez jurorów ogólnopolskiego konkursu „Na tropie” (organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju).

Celem konkursu, jak piszą organizatorzy, jest „zaangażowanie młodzieży do poszukiwania wątków (kultury, sztuki, tradycji, historii, nauki) norweskich w Polsce i polskich w Norwegii oraz miejsc ważnych dla Polski i Norwegii”.

Specjalnie dla nas stworzono nową kategorię: „za lekkie i humorystyczne podejście do tematu” i otrzymaliśmy wyróżnienie specjalne.

Szczególne podziękowania kierujemy do Marcina Sznela (Suwalski Park Krajobrazowy) za cierpliwe objaśnianie procesów polodowcowych i lokalnego zespołu OTAKO, który użyczył nam swojej muzyki (nawiązującej do tradycji Suwalszczyzny).

Film zrealizowali uczniowie klasy II TG i II TEO pod opieką nauczyciela języka polskiego Pana Huberta Stojanowskiego.