W piątek, 6 kwietnia 2018 roku, odbył się już XIX Międzynarodowy Turniej Koszykówki Chłopców. To z inicjatywy naszych nauczycieli wychowania fizycznego już po raz dziewiętnasty organizujemy tę sportową imprezę wraz z działającym w szkole Uczniowskim Klubem Sportowym „Technik”, nad którą honorowy patronat sprawuje Pan Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

W turnieju wzięły udział cztery szkoły: I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, Liceum Ogólnokształcące z Litewskim Językiem Nauczania w Puńsku, Adolfo Ramanausko-Vanago Gimazija w Alytusie oraz jako gospodarz Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach.

Na uroczystym otwarciu nie zabrakło przedstawiciela władz samorządowych, które reprezentowała Pani Elżbieta Gibowicz – inspektor Wydziału Oświaty, Wychowania i Sportu Urzędu Miasta w Suwałkach. Gości przywitała oraz uroczystego otwarcia dokonała Pani Anna Musiałowicz – dyrektor naszej szkoły.

Zwycięzcą turnieju została drużyna naszej szkoły, wygrywając w finale z drużyną I Liceum Ogólnokształcącego 46:34. W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się goście z Alytusa, pokonując w ostatnich sekundach meczu drużynę z Puńska 50:48. Wszystkie spotkania stały na bardzo wysokim poziomie i były bardzo wyrównane, o czym świadczy fakt, że o zwycięstwach decydowały rzuty w ostatnich minutach.

Podczas turnieju odbyły się również konkursy dla kibiców i zawodników: rzut z połowy oraz rzutów za trzy. Zwycięzcami zostali: Piotr Jarząbski (ZST Suwałki) – rzut z połowy; Piotr Sawicki (I LO Suwałki) – rzut za trzy.

Wyniki:

ZST Suwałki – Alytus 39:35

I LO Suwałki – LO z LJN Puńsk 35:33

Alytus – LO z LJN Puńsk 50:48

ZST Suwałki – LO Suwałki 46:34

Ostateczna klasyfikacja:

1. Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach (trener – Marcin Baranowski)

2. I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Suwałkach (trener – Andrzej Putra)

3. Adolfo Ramanausko-Vanago Gimnazija w Alytusie (trener – Jonas Baltrusaitis)

4. Liceum Ogólnokształcące z Litewskim Językiem Nauczania w Puńsku (trener – Dariusz Wołyniec)

Jak na profesjonalne zawody przystało, również w naszym turnieju przyznano wyróżnienia najlepszym zawodnikom poszczególnych drużyn. Otrzymali je:

Edwin Pietruszkiewicz – ZST Suwałki
Piotr Sawicki – I LO Suwałki
Donatas Bacinskas – AR-VG Alytus
Edwin Januśka – LO z LJN Puńsk

Wszystkie zespoły otrzymały puchary, zawodnicy zespołów pierwszych trzech miejsc – medale, a najlepsi zawodnicy poszczególnych drużyn statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta w Suwałkach.

Oprac. Marcin Baranowski

« 1 z 2 »