Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2020/2021:

 

Konrad Rudziewicz — Przewodniczący

Mam na imię Konrad i uczę się w III klasie technikum na profilu elektronicznym. Mieszkam we wsi Burniszki w gminie Wiżajny. Ludzie postrzegają mnie za osobę odpowiedzialną i opanowaną, jednak mam wiele drobnych wad, które staram się poprawiać każdego dnia. Nie mam dziewczyny, bo nie widzę jeszcze ku temu potrzeby. Staram się być normalnym człowiekiem w oczach innych, ale mnogość moich zainteresowań i moja wiedza na przeróżne tematy czasami odstrasza i nudzi tych, z którymi prowadzę różne dyskusje. Interesuję się wszystkim, od sportu, przez gry komputerowe i elektronikę, na motoryzacji i mechanice kończąc.

 

 


 

 

 

Iwona Staśkiewicz — Wiceprzewodnicząca

Nazywam się Iwona Staśkiewicz. Mieszkam we wsi Lipniak, która znajduje się niedaleko Szypliszk. Uczęszczam do 2 klasy technik mechatronik w naszej szkole. Interesuję się majsterkowaniem, odnawianiem starych przedmiotów, naprawą aut i sportem. Bliski memu sercu jest również wolontariat. któremu oddałam się przez ostatnie półtora roku. Spełnieniem moich ambicji nie jest pójście na studia, bo wierzę w to, że ważniejsze są umiejętności i nabyta praktyka.

 

 

 


 

 

 

Paweł Kłaczyński — Wiceprzewodniczący

Jestem Paweł Kłaczyński. Znajduję się w Samorządzie Szkolnym od 2,5 roku, ale nawet wcześniej interesowałem działalnością na rzecz lokalnej społeczności. Miałem okazję organizować wiele własnych projektów oraz uczestniczyć w przedsięwzięciach innych osób. Najczęściej jestem widziany jako osoba śpiewająca na różnych uroczystościach szkolnych lub podczas wygłaszania jakiś mów. Od 5 lat w wolnym czasie zajmuję się programowaniem oraz grafiką bitmapową.

 

 

 


 

 


 

 

 

mgr Anna Bogucka — Opiekun Zarządu Samorządu Uczniowskieg

 

Siedemnaście lat temu rozpoczęłam zawodową przygodę z Zespołem Szkół Technicznych w Suwałkach. Jestem pasjonatką aktywnego spędzania czasu (fitness, rower, bieganie, rolki, zakupy), ale również sztuk pięknych, beletrystyki i koncertowej muzyki live. W naszej szkole uczę języka angielskiego i opiekuję się zarówno Zarządem jak i po części całym Samorządem Szkolnym.

 

 


 

Radna Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki, Patrycja Świerzyńska

Nazywam się Patrycja Świerzyńska, uczę się w czwartej klasie o profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej. Interesuję się psychologią i wolontariatem. W wolnych chwilach lubię czytać powieści kryminalne i obyczajowe, a także artykuły i blogi internetowe, które są powiązane z psychologią. Uwielbiam regenerować swoje siły przy głośnych dźwiękach rocka, w szczególności tego z lat 80-tych, aczkolwiek utwory popowe nie są mi obce. Ogromną radość sprawia mi niesienie pomocy potrzebującym, stąd moja działalność opiera się głównie na działaniach wolontariackich. Poza przedsięwzięciami w szkole dwukrotnie wzięłam udział w akcji „Daj Włos”, która polegała na oddaniu włosów na rzecz Fundacji Rak’n’Roll. Od ponad roku jestem wolontariuszką WOŚP. Do nieodpłatnych i bezinteresownych działań mogę również zaliczyć reprezentowanie naszej szkoły w Młodzieżowej Radzie Miasta.

W gronie Radnych MRMS mam zaszczyt zasiadać od października zeszłego roku. Moja kadencja dobiegnie końca wraz z zakończeniem nauki w ZST, co niestety nastąpi już za trzy miesiące. Prawdopodobnie wielu z Was kojarzy mnie ze szkolnych inicjatyw, takich jak np. zbiórka karmy na rzecz zwierzaków z Fundacji Zwierzęta Niczyje, koncerty i kiermasze charytatywne. Moja historia z aktywnym udzielaniem się społecznie rozpoczęła się w drugiej klasie technikum, w wyniku czego kilka miesięcy później dołączyłam do grona Radnych.

Podejmowanie jakichkolwiek działań czy to szkolnych, czy też na większą skalę (np. zorganizowanie meczu międzyszkolnego), które mają jasno określony cel (w podanym przykładzie to aktywizacja i integracja młodzieży, popularyzowanie sportu) przynosi więcej korzyści niż może się wydawać. Nie dość, że możemy zrobić coś dobrego dla otoczenia to możemy wiele się nauczyć. Osobiście miałam okazję poznać wielu wspaniałych ludzi, zawrzeć koleżeńskie relacje, ale także była to doskonała okazja by popracować nad swoim charakterem, nabyć wiele nowych umiejętności, których do tej pory nie posiadałam. Na każdym etapie otrzymywałam wsparcie nauczycieli i znajomych, którzy pomagali mi w realizacji moich pomysłów, za co jestem bardzo wdzięczna… WIELKIE DZIĘKI im za to!

„Każdy ma coś co może dać innym” – B. Bush