W dniu 11 kwietnia 2025 r. odbył się na skwerze przy szkole, apel upamiętniający żołnierzy września 1939 r. pomordowanych na Wschodzie – Szczepana Grodeckiego i Aleksandra Świtowa. Przypomnieliśmy także postać marszałka Sejmu RP Krzysztofa Putry, byłego ucznia naszej szkoły, który zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Zapalenie zniczy przez delegacje uczniów potwierdziło naszą pamięć o tych, którzy wpisani zostali w historię naszej Ojczyzny.

Miejsce to, jest obecne w naszej tradycji szkolnej od 2009r i kształtuje szacunek do wartości historycznych i postaw patriotycznych. Pamięć łączy pokolenia, to dewiza, która kształtuje wartości i cele naszej szkoły. Takimi działaniami potwierdzamy, że każde pokolenie kształtuje swoje postawy uznając nieprzemijające wartości – honor, godność i szacunek.

W 2016 roku kamień posadowiony na skwerze został wpisany na listę Obiektów Pamięci Narodowej, a to gwarantuje iż wartości nasze szkolne pozostawiają trwały ślad w życiu społeczności lokalnej.

W ramach szkolnych obchodów 85 – lecia Zbrodni Katyńskiej, odbyło się także spotkanie z Panią Martą Jarosz ze Związku Piłsudczyków RP Ziemi Suwalskiej. W interesującej prezentacji, przybliżyła nam sylwetki kilkunastu mieszkańców Suwalszczyzny, którzy stracili życie w lasach katyńskich, w kwietniu 1940 roku (w sumie szacuje się, że ofiar z naszego regionu było około 250).