Drużyna koszykówki chłopców niepokonana w Suwałkach. W rozegranych Mistrzostwach Suwałk w dniach 14 i 20 stycznia nasza drużyna zdobyła Mistrzostwo Suwałk szkół ponadpodstawowych. W pierwszym dniu zawodów odniosła dwa zwycięstwa wygrywając 51:17 z III LO oraz 47:24 z II LO. Do drugiego dnia zawodów drużyna przystąpiła osłabiona kontuzjami oraz kwarantanną zawodników ale mimo to w pierwszym spotkaniu była bezkonkurencyjna pewnie wygrywając z ZS6 87:10. O zdobyciu mistrzostwa decydował ostatni mecz z I LO, tak jak to bywało w latach poprzednich. Do tego meczu drużyna przystąpiła zmotywowana. Niestety początek spotkania nie był po myśli naszych zawodników gdzie po pierwszej połowie przegrywali różnicą 11 punków. W drugiej połowie spotkania, dzięki dopingowi ławki i kibiców zawodnicy zagrali bardzo dobrze w obronie, oraz poprawili skuteczność rzutów, dzięki czemu stopniowo odrabiali straty, aby w ostatnich minutach wyjść na prowadzenie. Na siedem sekund przed końcem prowadziliśmy 45:42, niestety przeciwnicy wykonali rzut za 3 punkty doprowadzając do remisu 45:45 i już niektórzy myśleli o dogrywce. Ale na zegarze było jeszcze 4 sekundy na rozegranie akcji i w posiadaniu piłki była nasza drużyna. Czas dla naszej drużyny, wskazówki trenera zawodnikom, i ostatnia akcja meczu zakończona rzutem przed końcową syreną Dawida Mokryciego za 2 punkty. Dzięki temu nasza  drużyna mogła cieszyć się ze zdobycia mistrzostwa ostatecznie wygrywając  z I LO 47:45. Wygrywając tegoroczny turniej nasza drużyna tym samym obroniła tytuł z 2020 roku.

Najlepszym zawodnikiem turnieju MVP został wybrany zawodnik naszej drużyny – Fabian Kalejnik z klasy IV TB, który w meczu finałowym zdobył 26 punktów.

Cała drużyna zasługuje na wyróżnienie i słowa uznania za zaangażowanie, wzorową i zaciętą grę podczas całego turnieju, prowadzoną pod czujnym okiem trenera Marcina Baranowskiego.

Organizatorem zawodów rozgrywanych w I Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach, zaliczanych do Miejskiej Rywalizacji Sportowej był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.