W piątek, 12 kwietnia 2019 roku, odbyły się międzyszkolne eliminacje oraz uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenie nagród zwycięzcom trzynastej edycji konkursu zawodowego pn. „Pokaż swoje umiejętności, zawód to klucz do sukcesu”, którego organizatorem jest Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Pan Czesław Renkiewicz, prezydent miasta.

Konkurs niezmiennie ma charakter dwuetapowy (etap I – wewnątrzszkolny, realizowany przez szkołę, która zadeklarowała udział w konkursie, etap II – finałowy, realizowany przez organizatora, tj. przez Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach) i adresowany jest do uczniów szkół zawodowych powiatów: suwalskiego, augustowskiego, sejneńskiego, oleckiego, ełckiego i białostockiego.

W tym roku zaprezentowanych zostało dwadzieścia uczniowskich projektów o różnej tematyce, w tym trzy projekty z Zespołu Szkół nr 6 w Suwałkach, jeden projekt z Zespołu Szkół Technicznych w Olecku, pozostałe autorstwa uczniów naszej szkoły. Ich wykonanie jury oceniło na bardzo wysokim poziomie, uwzględniając staranność, zaangażowanie oraz pomysłowość, przez co wyłonienie najlepszych prac było dla oceniających nie lada wyzwaniem.

 

Zwycięzcami zostali:

w kategorii projekty indywidualne:

I miejsce – Piotr Prażnowski, uczeń klasy 4 technik mechatronik, za projekt „Ramię robota”  (Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach), opiekun pracy ucznia: Pan Wojciech Śliżewski

II miejsce – Kinga Rypińska, uczennica klasy 3 technik mechatronik A, za projekt „Energy Saver”  (Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach), opiekun pracy uczennicy: Pan Bartłomiej Mikołajczyk

III miejsce – Mateusz Milewski,  uczeń klasy 4 technik mechatronik, za projekt „Platforma kondygnacyjna”  (Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach), opiekun pracy ucznia: Pan Wojciech Śliżewski

w kategorii projekty zespołowe:

I miejsce – Bartosz Cylwa, Karol Wojtkiewicz, Dawid Kłoczko, Edwinas Kraużlis, uczniowie klasy 2 technik mechanik, za projekt „Logo ZST”  (Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach), opiekun pracy uczniów: Pan Adam Leśniewski

II miejsce – Konrad Rudziewicz, Dominik Stefanowski, Dawid Mokrycki, Maciej Osewski, uczniowie klasy 1 technik elektronik, za projekt „Ploter CNC” (Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach), opiekun pracy uczniów: Pan Bogdan Werpachowski

III miejsceJeremi Staszkiewicz, Jakub Andruszkiewicz, uczniowie klasy 2 technik technologii drewna, za projekt „Pień pszczeli” (Zespół nr 6 w Suwałkach), opiekun pracy uczniów: Pan Zdzisław Renkiewicz

Wyróżnienia otrzymali:

w kategorii projekt indywidualny – Jan Żyliński, uczeń klasy  4 technik mechatronik za projekt „System strzelecki Weles” oraz Dawid Szydłowski, uczeń klasy  4 technik mechatronik za projekt „XY Plotter” (Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach)

w kategorii projekt zespołowy – Nikola Skowina, Julia Staniszewska, Jakub Białanowski, Patryk Wróblewski, uczniowie klasy 2 technik budownictwa, za „ Projekt domu jednorodzinnego w technologii szkieletowej” (Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach)

Wyróżnienia za udział :

  • Adrian Luto, uczeń klasy 2 technik mechatronik, za projekt „AXIS PEN” (Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach)
  • Jakub Barszczewski, uczeń klasy 2 technik mechatronik, za projekt: film promocyjny „Pasja z ostrym cięciem” (Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach)
  • Karolina Radecka, uczennica klasy 4 technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, za „Projekt instalacji fotowoltaicznej domu jednorodzinnego” (Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach)
  • Michał Nowicki, uczeń klasy 4 technik mechatronik, za projekt „Linia transportera” (Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach)
  • Paweł Milewski, uczeń klasy 3 technik technologii drewna, za projekt „Krzesło” (Zespół Szkół nr 6 w Suwałkach)
  • Adam Piszczorowicz, uczeń klasy 2 technik technologii drewna, za projekt „Fotel Kmiecia” (Zespół Szkół nr 6 w Suwałkach)
  • Hubert Kowalewski, uczeń klasy 2 technik mechanik, za projekt „Kuty na cztery nogi” (Zespół Szkół Technicznych w Olecku)
  • Miłosz Aneszko, Klaudiusz Omiljan, uczniowie klasy 2 technik elektryk, za projekt „Makieta piętra BD” (Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach)
  • Wiktor Tramp, Chodorowski Mateusz, uczniowie klasy 1 technik teleinformatyk, za projekt „Smart Auto” (Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach)
  • Wiktor Bogdan, Adrian Żukowski, uczniowie klasy 1 technik elektryk, za projekt „Samochód zasilany panelami fotowoltaicznymi” (Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach)
  • Krystian Sokołowski, Konrad Szyksznian, Hubert Mikielski, uczniowie klasy 1 technik elektryk, za projekt „Ręczna prądnica” (Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach)

Podczas tegorocznej uroczystości swoją obecnością zaszczyciło nas wielu gości – przedstawiciele władz samorządowych, firm sponsorujących nagrody (biorący udział w pracach komisji oceniającej), przedsiębiorstw współpracujących ze szkołą, przedstawiciel Politechniki Białostockiej, nauczyciele szkół, których uczniowie wzięli udział w konkursie. Byli wśród nas:

  • Pani Joanna Tylenda – główny specjalista Wydziału Oświaty, Wychowania i Sportu Urzędu Miejskiego w Suwałkach
  • Pani Bożena Obuchowska – dyrektor Delegatury w Suwałkach Kuratorium Oświaty w Białymstoku
  • Pan dr Roman Trochimczuk – pracownik Katedry Automatyki i Robotyki Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej
  • Pani Luiza Bukłacha – właściciel Przedsiębiorstwa Inżynieryjno-Instalacyjnego „PROBEST” s.c.
  • Pan Leszek Dec – prezes zarządu Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Suwałkach
  • Pan Grzegorz Buchowiecki – prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddział w Suwałkach
  • Pan Adam Słuchocki – PGE Dystrybucja S.A., Oddział Białystok, Rejon Energetyczny w Suwałkach
  • Pan Mariusz Szmidt – dyrektor Funduszy Pożyczkowych Agencji Rozwoju Regionalnego Ares
  • Pan Łukasz Jaroszewski – dyrektor do spraw badań i rozwoju w firmie Salag
  • Pani Magdalena Moroz – przedstawiciel firmy Salag
  • Pan Zdzisław Borysewicz – dyrektor do spraw produkcji w firmie Malow
  • Pan Mirosław Bobrowski – kierownik działu wytwarzania Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Suwałkach
  • Pan Tomasz Ejkszta – zastępca kierownika zmiany oddziału w Suwałkach, przedstawiciel Fabryki Mebli Forte

 Sponsorzy nagród:

  • Pan Czesław Renkiewicz – Prezydent Miasta Suwałk
  • Pan Adam Galas – właściciel firmy Salag
  • Państwo Luiza i Waldemar Bukłachowie – właściciele Przedsiębiorstwa Inżynieryjno-Instalacyjnego „PROBEST” s.c.
  • Pan Henryk Owsiejew – właściciel firmy MALOW Sp. z o.o.
  • Pan Leszek Dec – prezes zarządu Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Suwałkach
  • Pan Jarosław Dzięgielewski – dyrektor generalny PGE Dystrybucja S.A.
  • Pan Maciej Formanowicz – prezes zarządu Fabryki Mebli Forte S.A.
  • Pani Monika Lipińska – prezes zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego „ARES” S.A.
  • Pan Tadeusz Szaciło – prezes zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sp. z o.o.
  • Pan Grzegorz Buchowiecki – prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddział w Suwałkach
  • Pan Paweł Rzatkowski – właściciel Zakładu Ogólnobudowlanego w Suwałkach
  • Pan Zbigniew Ślaski – właściciel Hurtowni Elektrycznej „Elektromil”

Wszystkim sponsorom bardzo serdecznie dziękujemy, a uczestnikom gratulujemy!

« 1 z 3 »