Trzynaścioro uczniów reprezentowało naszą szkołę w Drużynowych Biegach Przełajowych, które odbyły się 11 października 2023 r. w Lesie Pietrasze w Białymstoku. Było to dla młodzieży z naszej szkoły głównie zbieranie doświadczenia, ponieważ w tego typu zawodach wystartowaliśmy po raz pierwszy w historii. Tym większe gratulacje należą się dziewczynom (Karolina Łebska z 4 TB, Małgorzata Sieńko z 1 TGB oraz Justyna Waboł z 1 TGA) oraz chłopakom (Piotr Bronikowski z 5 TB, Michał Słowikowski z 4 TB, Mateusz Perkowski z 5 TI, Cezary Przekop, Sebastian Bernat oraz Dawid Górski z 2 TMR, Wojciech Majnardi z 1 TA, Adam Turowski z 1 TI oraz Michał Skiba z 1 EL) za chęć wystartowania i zmierzenia się z najlepszymi przełajowcami z całego województwa.

Zawody odbywały się w formule drużynowej, co oznacza, że każdy uczeń za zajęte miejsce zdobywał odpowiednią ilość punktów do klasyfikacji całej drużyny. Kluczem do zajęcia wyższych miejsc był udział 4 uczniów w każdej z trzech kategorii dziewcząt i chłopców. W związku z tym, że u nas nie wszystkie kategorie były wystarczająco obsadzone, mamy wskazówkę na następne lata, by podejść do tych zawodów, desygnując do udziału więcej uczniów.

Dziewczyny w klasyfikacji zajęły 20. Miejsce, natomiast chłopakom poszło znacznie lepiej, ponieważ uplasowali się na 8. miejscu (startowały 23 szkoły). Co warte podkreślenia, z suwalskich szkół wyprzedziło nas jedynie III LO. Jeśli chodzi o starty indywidualne uczniów ZST, najlepiej spisał się Dawid Górski (kategoria 2007 r.), który zajął 18 miejsce (70 startujących) oraz Piotr Bronikowski (2006 r. i starsi) i Adam Turowski (2008 r. i młodsi), którzy zajęli 19. miejsce.

Drużyną opiekował się Pan Szymon Rusanowski.