W dniach 16 maja – 7 czerwca rozegrane zostały Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej. Do rywalizacji przystąpiło 29 drużyn reprezentujących swoje klasy. Turniej rozegrano w formule wyłaniającej początkowo zwycięzców poszczególnych roczników, którzy spotkali się w fazie finałowej. Rozstrzygnęła ona ostatecznego triumfatora. Ale po kolei.

Rozegrano 29 meczów w czasie których padło łącznie prawie 200 bramek. Mecze rozgrywane były przy wysokim zaangażowaniu tak piłkarzy jak i kibiców, przy różnych warunkach pogodowych (do historii przejdzie jeden z meczów w strugach deszczu). Padło wiele nieoczekiwanych wyników, faworyci nieraz odpadali we wczesnych fazach a „czarne konie” przechodziły dalej. Były emocje zarówno pozytywne po zwycięstwach jak i złość po porażkach.

Mistrzami roczników zostali:

1 EL/wzC – klasy pierwsze

2 TA/TM – klasy drugie

3 TA_p – klasy trzecie po szkole podstawowej

3 MZ/wzA – klasy trzecie po gimnazjum

W fazie finałowej w półfinałach klasa 3 TA_p zwyciężyła 1 EL/wzC, natomiast 2 TA/TM nie dała szans 3 MZ/wzA. Wielki finał rozstrzygnęły rzuty karne, które lepiej egzekwowali zawodnicy 2 TA/TM i to oni zostali Mistrzami ZST w Piłce Nożnej. Wicemistrzostwo powędrowało do 3 TA_p. Trzecie miejsce zajęła drużyna 3 MZ/wzA a czwarte 1 EL/wzC.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Bartosz Lipnicki ze zwycięskiej drużyny. Statuetką najlepszego bramkarza uhonorowany został Gabriel Ladra (również z drużyny triumfatorów) – zwraca uwagę jego szczególnie świetna dyspozycja w konkursach „jedenastek”, która przesądzała o zwycięstwie 2 TA/TM aż w trzech przypadkach. Królem Strzelców z dorobkiem 10 goli został natomiast Dawid Andryszczyk z 1 EL/wzC.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za przeważnie sportową postawę wszystkim uczestniczącym w turnieju.

Turniej zorganizował Pan Szymon Rusanowski, którego w sędziowaniu meczów wspierali Panowie Marcin Baranowski, Wiesław Orłowski, Paweł Raczkowski i Andrzej Dudanowicz.