Energia otacza nas nieustannie – ogrzewamy nią mieszkanie, ładujemy baterie w telefonach i wykorzystujemy do oświetlenia pomieszczeń.

Aby uzyskać niezbędną energię musimy znaleźć jej źródło, czyli paliwo. Te najpopularniejsze – węgiel, gaz, olej opałowy nie są niewyczerpywalne, a jednocześnie ich spalanie jest szkodliwe dla środowiska i zdrowia człowieka.
Gasząc światło, odłączając urządzenia elektryczne od zasilania zmniejszamy rachunki za prąd jednocześnie dbając o środowisko.

Ograniczając korzystanie z telefonu, tabletu czy laptopa, powodujemy mniejsze zużycie energii zawartej w ich bateriach, co ogranicza konieczność częstego ładowania. Dbając o swoją higienę cyfrową, mamy więcej czasu na spędzanie czasu z bliskimi, a jednocześnie dbamy o naszą planetę.

Masz pomysł jak skutecznie ograniczyć zużycie energii? Spisz swój pomysł na kartce i wrzuć do przygotowanego pudełka oznaczonego #MistrzowieEnergii. Skrzynkę znajdziesz w głównym budynku na parterze oraz w budynku BDM.

Nasza szkoła bierze udział w konkursie #MistrzowieEnergii, organizowanym przez Ogólnopolską Sieć Edukacyjną. Akcja ta zwraca uwagę na wiele czynników ekologicznych i społecznych: skąd czerpiemy energię, jakie są skutki wykorzystywania nieodnawialnych źródeł energii, a także, czym jest higiena cyfrowa.

Przekazujemy wam grafiki opracowane przez waszych kolegów, koleżanki z klas 1 TGa, 1 TGb, 2 TG, 3 TG, 4 TGg i zachęcamy was do zapoznania się z nimi aby uzyskać więcej informacji nt. szeroko pojętego oszczędzania energii.
Projekt realizowany pod opieką nauczycieli Pauliny Kłoczko, Marty Spudzis i Tomasza Deresza.