W środę 28 listopada klasy pierwsze rywalizowały w nietypowej  grze terenowej na temat odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjne podchody zostały zastąpione smartfonem.

Każda pierwsza klasa wystawiła do konkurencji 4-osobowy zespół. Uczestnicy zabawy po zalogowaniu się do serwisu „Actionbound” musieli przemierzać zakamarki szkoły, rozwiązując kolejno napotykane zadania. Wszystkie zadania związane były z Ojczyzną. Zadania były przeróżne: od testu na wiedzę, po wyszukiwanie i skanowanie kodów QR, nagrywanie filmów z pieśnią legionową, czy robienie zdjęć, plakatów. Najtrudniejszym zadaniem okazało się odszyfrowanie tej informacji NGJLRÓŻ YR BRŃÓLGTUMC ÓZYC, zapisanej Szyfrem Cezara.

Zwycięzcą okazała się grupa pod nazwą LSPD, czyli uczniowie klasy 1 technik elektronik. Rozwiązali bezbłędnie wszystkie zadania i ukończyli grę z trzecim czasem. 2 miejsce zajęła grupa „Wróbelki”, czyli klasa1 technik grafiki i poligrafii cyfrowej, 3 miejsce TR3YWAY, czyli klasa1 technik elektryk.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród miało miejsce na spotkaniu „Przeszłość treścią tożsamości”. Konkurs przygotowała M. Spudzis.