Program Fundacji  „Być Bardziej” realizowany jest  pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz przy współpracy Kuratoriów Oświaty. Istotnym celem Fundacji jest nie tylko walka z niedożywieniem, ale także uświadamianie społeczeństwa w zakresie tego problemu oraz promowanie wolontariatu. Dzwonek na obiad jest dużym projektem, realizowanym przy udziale uczniów na terenie Polski. Organizatorzy zachęcają wszystkich uczniów do wzięcia udziału poprzez zorganizowanie akcji zbiórek pieniędzy pn. Grosz do Grosza.

Jej celem jest sfinansowanie szkolnych obiadów dla dzieci z ubogich rodzin, borykających się z problemem niedożywienia. W naszej szkole w tak szczytną akcję zaangażowali się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. W sumie uzbieraliśmy 1216,01 złotych. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, pracownikom, a uczniom gratulujemy kreatywności i chęci niesienia pomocy. Zapraszamy wszystkich do udziału w II semestrze.

Podsumowując słowami angielskiego pisarza C. Lewis’ a: ,, Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym, że wszystko co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić”.  Pomimo, iż trudno wyobrazić sobie pracę bez wynagrodzenia w dzisiejszych czasach, to jednak warto spróbować swoich sił, jako wolontariusz, gdyż ta forma zatrudnienia również otwiera nam różne możliwości, poszerza horyzonty myślowe, pozwala docenić wartość pracy własnej i innych oraz rozwija wiele cennych kompetencji.