Zgodnie z wieloletnią szkolną tradycją krokami poloneza zapoczątkowaliśmy w przestrzeni miejskiej obchody Narodowego Święta Niepodległości.  Wyraziliśmy tym samym  dumę z przynależności do narodu polskiego.

Wspólne działanie uczniów i nauczycieli jednoczy naszą społeczność  w corocznych obchodach odzyskania niepodległości. Pamiętamy o Tych, którzy tworzyli jej suwerenny byt i sami chcemy pozostawić ślad w historii naszego miasta.

Z roku na rok coraz więcej par bierze udział w polonezie, dzieląc się radością z powodu możliwości życia w suwerennym kraju. Uczniowie ZST zaprezentowali się godnie i zebrali dużo pozytywnych opinii  od zgromadzonych mieszkańców Suwałk, uczniów innych szkół oraz przedstawicieli władz miejskich.

Po zakończonej uroczystości Pani Dyrektor Anna Musiałowicz podziękowała młodzieży, jak również współorganizatorom: Panu A. Dudanowiczowi, Pani J.Kosmowskiej i Pani A. Stojanowskiej- Hościłowicz.

Z podejmowanym przez nauczycieli i uczniów działaniem koresponduje refleksja: “Ojczyzna – to nie dzień wczorajszy. Moja Ojczyzna – to jutro”.

Film z wydarzenia

List Posła Jarosława Zielińskiego z okazji Narodowego Święta Niepodległości