W Zespole Szkół Technicznych 20 marca gościliśmy uczniów z dwóch suwalskich  szkół podstawowych: nr 4 im.  ks. K.A . Hamerszmita oraz   nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz. Mali żacy wzięli udział w licznych warsztatach chemicznych, fizycznych  i mechanicznych zorganizowanych w ramach realizacji szkolnego projektu “WODA do picia, WODA do życia”. Podjęte przez nas działanie doskonale wpisuje się w zadania polityki oświatowej państwa  przyjęte w bieżącym roku szkolnym –  “, Kształcenie rozwijające samodzielność, kreatywność i innowacyjność uczniów”.

Dzieci  wykonywały  samodzielnie oraz przy pomocy starszych kolegów i koleżanek eksperymenty takie jak: chemiczne jojo, tęczę na talerzu, kolorowy deszcz, gejzery czy pachnące i kolorowe mydełka glicerynowe. Zapoznali  się  z działaniem „popo-filtru,  bulgatora  oraz urządzeń mechanicznych sterowanych przy pomocy wody tj. z  podnośnikami, prasami,  mostami zwodzonymi, manipulatorami oraz windą i koparką hydrauliczną.

Z twarzy dzieci nie znikał zachwyt,  przyglądały się z ogromnym zainteresowaniem, zadawały wiele pytań oraz z entuzjazmem włączyły się w przygotowane przez nas zajęcia warsztatowe. Za aktywny udział i wzorową postawę każdy uczestnik otrzymał dyplom i słodką niespodziankę. W myśl przysłowia ,,Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”, może będziemy mieli okazję spotkać się z nimi za kilka lat jako uczniami ZST.

Spotkanie było dla nas czystym szaleństwem i  pozytywnym doświadczeniem motywującym do kolejnych działań. Efekty można zobaczyć na zdjęciach.

Organizatorzy projektu to nauczyciele: Panie Katarzyna Bacewicz i Aneta Kuczyńska oraz  uczniowie z klas: I TMR, II TMR, III TMRa, II TB, III TB, IV TBa i IV TBb.

Link do relacji Radia Białystok: https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki/id/166948