29 maja 2026 roku uczniowie z klasy 3 TI zrealizowali pod opieką nauczyciela Tomasza Deresza pierwsze warsztaty dla seniorów poświęcone kompetencjom cyfrowym i cyberbezpieczeństwu w ramach projektu pn. Szkoła Międzypokoleniowa.

Pierwszą grupą seniorów była grupa zrzeszona w Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Suwałkach. Dzięki podjętym działaniom dowiedzieli się, jak rozpoznawać próby wyłudzenia danych, fałszywe SMS-y i telefony od oszustów, zwrócili uwagę na higienę cyfrową – tworzenie silnych haseł oraz poznali zasady bezpiecznego korzystania z publicznych sieci Wi-Fi. Ponadto poinstruowano ich, jak należy korzystać z obsługi Internetowego Konta Pacjenta (IKP), profilu zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Zajęcia obejmowały również praktyczną obsługę urządzeń: poruszanie się po interfejsie smartfona, instalowanie aplikacji i komunikacja z bliskimi przez WhatsApp lub Messenger. Podczas warsztatów uczniowie podzielili się z seniorami nie tylko swoją wiedzą i umiejętnościami, ale też rozpoczęli bezcenny międzypokoleniowy dialog, który mamy nadzieję przełoży się na kolejne szkolenia.