Uczniowie klas technik grafiki i poligrafii cyfrowej mieli okazję, po raz kolejny, wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa w Supraślu.

Warsztaty rozpoczęły się od teoretycznego wprowadzenia do introligatorstwa, podczas którego uczniowie zapoznali się z historią tej dziedziny rzemiosła oraz różnymi technikami oprawiania książek. Następnie uczniowie, pod okiem doświadczonych instruktorów, przystąpili do praktycznej części zajęć.
Pierwszym zadaniem było zszycie notesu. Uczniowie uczyli się jak dobrać odpowiednie materiały, jak prawidłowo złożyć kartki i jak je zszyć. Następnie, przy użyciu techniki linorytu, zadrukowali okładki notesów. Na koniec, przykleili okładki do notesów, tworząc spersonalizowane i estetyczne przedmioty codziennego użytku.
Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. Była to doskonała okazja do poznania tajników introligatorstwa i nabycia praktycznych umiejętności w tej dziedzinie. Uczniowie mogli również rozwinąć swoją kreatywność i wyobraźnię, tworząc własne, unikatowe notesy.