W czwartek, 10 maja 2018 roku, uczniowie klasy II i III A kształcący się w zawodzie technik budownictwa uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji w Bielsku Podlaskim i Białymstoku.

Firma Danwood, która jest jednym z najbardziej liczących się na rynku europejskim dostawcą prefabrykowanych domów o konstrukcji drewnianej w standardzie „pod klucz”, przedstawiła nam swoją produkcję oraz tzw. dom pokazowy.

Byliśmy w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym w Bielsku Podlaskim oraz na placu budowy, gdzie mogliśmy dokładnie obejrzeć technologię przygotowania prefabrykatów oraz ich montaż.

Firma zaprosiła nas również do Białegostoku, do Centrum Szkoleniowego dla pracowników firmy. Są tam realizowane m.in. szkolenia nowo zatrudnionych pracowników oraz spotkania szkoleniowe z kierownikami budów na temat metod wykonywania prac standardowych i nowych rozwiązań wdrażanych przez firmę. Centrum Szkoleniowe Danwoodu wyposażone jest w nowoczesne maszyny do montażu oraz dysponuje halą do zajęć praktycznych, gdzie znajdą się modele ścian i dachów z przekrojami warstw, dające możliwość wykonania prac specyficznych, np. nietypowych obróbek czy nowych powłok elewacyjnych, choćby elewacji wentylowanej ze szkłem.

Obejrzeliśmy również dom pokazowy, całkowicie wykończony, wyposażony we wszystkie instalacje oraz umeblowany. Wyglądał bardzo ciekawie.

Opiekunowie: Bożena Czatrowska, Michał Złotorzyński i Bartosz Żyliński

Oprac. Bożena Czatrowska