Dzień Otwarty w ZST w tym roku emanował niezwykłą atmosferą, ponieważ odbył się 6 grudnia, czyli w mikołajki.

Zwłaszcza świątecznie wyglądał korytarz na parterze. Z sufitu zwisały estetycznie wykonane przez uczniów gwiazdy, choinki rozświetlał blask lampek, a na głównym holu został ustawiony tron dla św. Mikołaja, z którym wszyscy bardzo chętnie robili zdjęcia. Z konwencją tego dnia współgrał także strój uczniów i nauczycieli. Uwagę przyciągały przede wszystkim sweterki i bluzki ze świątecznymi akcentami. W pewnym momencie pojawiło się dwóch Mikołajów, którzy szczodrze częstowali wszystkich słodyczami. I…tylko nieliczni zorientowali się, że po mistrzowsku w swoje role wcielili się: Pan Z. Giza oraz B. Węcek.

Nauczyciele i uczniowie z II TG byli przygotowani, aby oprowadzić po szkole tłumnie przybywających gości z gimnazjum oraz szkół podstawowych. Były dla nich „otwarte drzwi” pracowni przedmiotów zawodowych, w których prowadzono typowe dla danego technikum lekcje. Jesteśmy przekonani, że część zwiedzających zdecyduje się na naukę w tak dobrej, kreatywnej i otwartej na ucznia szkole.

W tym dniu odbyło się wiele imprez o cyklicznym charakterze. Nie mogło zabraknąć „Słodkiego meczu” czy „Święta kalendarza”. Dużym zainteresowaniem cieszył się także trening jin-jitsu, który prowadził Pan B. Mikołajczyk.

« 1 z 3 »