Znakomicie spisała się drużyna koszykówki chłopców w zawodach o Mistrzostwo Suwałk szkół ponadpodstawowych. W dwudniowych zawodach rozegranych na obiektach I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Suwałkach nasza drużyna była bezkonkurencyjna.

W zawodach rozgrywanych systemem każdy z każdym nasz zespół wygrał wszystkie spotkania, a w decydującym meczu po bardzo wyrównanej grze, pokonał gospodarzy, drużynę I LO 41:38. Podczas całego turnieju ale przede wszystkim w meczu decydującym o mistrzostwie nasza drużyna pokazała charakter i wolę zwycięstwa. Dzięki temu zwycięstwu nasza drużyna po roku przerwy wróciła na najwyższy stopień podium.

Najlepszym zawodnikiem turnieju MVP został wybrany zawodnik naszej drużyny Julian Rzatkowski z klasy III TB, który w decydującym spotkaniu poprowadził zespół do zwycięstwa zdobywając 17 punktów. W całym turnieju notując średnio 22,3 pkt/mecz.

Zawody były rozgrywane w ramach Miejskiej Rywalizacji Sportowej, organizatorem był OSIR Suwałki oraz Urząd Miasta w Suwałkach.

Wyniki spotkań:

ZST – II LO       57:44

ZST – III LO      50:34

ZST – I LO        41:38

Klasyfikacja szkół:

  1. ZST
  2. I LO
  3. II LO
  4. III LO

Skład zespołu:

Gutowski Igor – V TA
Rzatkowski Julian – III TB
Krejpcio Mariusz – III TB
Kalejnik Kryspin – III TB
Jankowski Rafał – III TI
Czyżewski Szymon – III TA
Jarmułowicz Michał – II TI
Korbik Kacper – II TBA
Czyżewski Filip – I TA
Krzysztof Żukowski – I TA
Rzatkowski Franciszek – I TBB
Slowikowski Kacper – I EL

Trener: Marcin Baranowski

GRATULACJE!!!