Międzynarodowa rywalizacja powróciła do naszej szkoły po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią. 21 kwietnia odbył się XXI Międzynarodowy Turniej Koszykówki Chłopców pod patronatem Prezydenta Miasta Suwałk. Dzięki współpracy między szkołami turniej ten odbywa się od 1997 roku. Jesienią rywalizujemy w Alytusie, a wiosną w Suwałkach.

W tegorocznym turnieju zobaczyliśmy stałych uczestników: Adolfo Romanausko-Vanago Gimnazjia w Alytusie, Liceum Ogólnokształcące z Litewskim Językiem Nauczania w Puńsku, Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach oraz drużynę gospodarzy z Zespołu Szkół Technicznych.

W pierwszym spotkaniu na parkiecie zobaczyliśmy drużynę z Alytusa oraz gospodarzy. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 63:51.

W drugim meczu zdecydowanie lepsza okazała się drużyna z Puńska wygrywając z drużyną I LO Suwałki 60:27.

Mecz o trzecie miejsce, to rywalizacja drużyn które przegrały swoje pierwsze spotkania. Tym samym w meczu o brązowe medale lepsi okazali się gospodarze ZST Suwałki wygrywając 59:31 z drużyną I LO Suwałki.

W finale turnieju, po bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu,po dwóch kwartach wygrywała drużyna z Alytusa (41:32). Po przerwie to drużyna z Puńska zaczęła odrabiać straty zmieniając taktykę i ostatecznie zwyciężyła w ostatnich minutach meczu 67:62 z drużyną z Alytusa.

W przerwach między spotkaniami odbywały się konkursy rzutów za 3 punkty oraz rzut z połowy boiska. Konkurs rzutów za 3 punkty wygrał Ernest Baranowski (Puńsk), rzut z połowy wygrał Matas Kieravicius (Alytus).

Klasyfikacja końcowa:

  1. Liceum Ogólnokształcące z Litewskim Językiem Nauczania w Puńsku (trener: Dariusz Wołyniec)
  2. Adolfo Rmanausko-Vanago Gimnazjia w ALytusie (Svajunas Żvinakis)
  3. Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach (Marcin Baranowski)
  4. Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach (Andrzej Putra)

Najlepszymizawodnikami poszczególnych drużyn uznani zostali: Arunas Matulewicz (Puńsk), Mantas Ciginskas (Alytus), Adrian Korzun (ZST), Ernest Szlaużys (I LO).

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały puchary, medale, a najlepsi zawodnicy poszczególnych drużyn statuetki oraz nagrody. Dekoracji dokonał pan Roman Rynkowski – zastępca Prezydenta Miasta Suwałk, pani Dorota Sidorowicz – Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania oraz Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach,Lech Boniszewski.

Dziękujemy za pomoc w organizacji oraz ufundowanie nagród Pogodne Suwałki.

Dziękujemy również naszym sponsorom: Centrum Bankietowe Astoria, Piekarnia Cymes.