235 lat temu polscy patrioci uchwalili drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawę zasadniczą, znaną jako Konstytucja 3 Maja.

Było to wydarzenie doniosłe, które z jednej strony  pokazało nowoczesność naszego państwa, z drugiej, zawarte w niej zapisy, jak zniesienie liberum veto, czy wolnej elekcji, miały uratować Rzeczypospolitą przed całkowitym upadkiem. Niestety, Konstytucja 3 Maja nie zdążyła wejść w życie, ale zajmuje ważne miejsce w pamięci potomnych.

W miejskich obchodach Święta Konstytucji 3 Maja nie zabrakło naszych nauczycieli i uczniów, godnie reprezentował ZST szkolny poczet sztandarowy.