Fotorelacja z III edycji programu “Eurostażysta” w Pradze

W dniach od 18.03.2019 do 05.04.2019 r. grupa 16 uczniów z klas III o profilach: technik budownictwa, technik elektryk i technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, wyjechała do Pragi w ramach projektu “Eurostażysta”. Uczniowie odbywali staże w placówkach kształcenia zawodowego: Střední průmyslová škola stavební Dušní i COPTH Střední škola – centrum odborné přípravy technickohospodářské.

Czytaj dalej

Finał konkursu “Pokaż swoje umiejętności, zawód to klucz do sukcesu”

W piątek, 12 kwietnia 2019 roku, odbyły się międzyszkolne eliminacje oraz uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenie nagród zwycięzcom trzynastej edycji konkursu zawodowego pn. „Pokaż swoje umiejętności, zawód to klucz do sukcesu”, którego organizatorem jest Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Pan Czesław Renkiewicz, prezydent miasta.

Czytaj dalej

Apel na Skwerze Pamięci

10 kwietnia 2019 roku na Skwerze Pamięci zorganizowany został apel. Jak co roku powróciliśmy pamięcią do  żołnierzy – Suwalczan  zamordowanych przez NKWD . Mord katyński jest ciągle nie zabliźnioną raną w naszej najnowszej historii. Trudno pogodzić się z tą tragedią, która odebrała prawo do życia Tym , którzy walczyli o wolną Polskę.

Czytaj dalej