Niesamowite emocje i sportowa rywalizacja towarzyszyła nam podczas rozegranego 19 kwietnia w naszej szkole XXII Międzynarodowego Turnieju Koszykówki Chłopców, który odbywał się pod patronatem Prezydenta Miasta Suwałk pana Czesława Renkiewicza.

W turnieju udział wzięły cztery szkoły: Adolfo Romanausko – Vanago Gimnazija w Alytusie, Liceum Ogólnokształcące z Litewskim Językiem Nauczania w Puńsku, I Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach oraz gospodarz Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach.

W pierwszym bardzo zaciętym i wyrównanym spotkaniu drużyna gospodarzy ZST Suwałki minimalnie przegrała z drużyną z Alytusa 52:55. Drugi mecz półfinałowy pomiędzy LO Suwałki a LO Puńsk rozstrzygnął się również w ostatnich minutach zwycięstwem drużyny z Puńska 56:53.

Mecz o trzecie miejsce rozegrany został pomiędzy zespołami, które przegrały swoje pierwsze spotkania. Tym samym w meczu o brązowe medale drużyna I LO Suwałki minimalnie okazała się lepsza od gospodarzy ZST Suwałki wygrywając 54:43.
W meczu finałowym spotkały się drużyny, które wygrały pierwsze spotkania. Od początku meczu drużyna z Puńska pokazała swoją dominację, wygrywając pierwszą kwartę 26:4 z drużyną z Alytusa. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem LO Puńsk 66:48.

Podczas turnieju odbył się również konkurs rzutów za 3, w którym bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się Ernest Baranowski z Puńska trafiając 7 rzutów na 9 prób.

Na zakończenie turnieju wszystkie zespołu otrzymały z rąk Prezydenta Miasta Suwałk pana Czesława Renkiewicza puchary, medale a najlepsi zawodnicy poszczególnych drużyn statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Suwałkach.

Najlepszymi zawodnikami poszczególnych drużyn zostali:
Ernest Baranowski – LO z LJN w Puńsku
Lavrynas Jewdokuninas – Adolfo Romansusko – Vanago Gimnazja w Alutusie
Ernest Szlaużys – LO w Suwałkach
Julian Rzatkowski – ZST Suwałki

Wyniki:
ZST Suwałki – Alytus 52:55
I LO Suwałki – LO z LJN Puńsk 53:56
Mecz o 3 miejsce:
ZST Suwałki – I LO Suwałki 43:54
Mecz o 1 miejsce:
LO z LJN Puńsk – Alytus 66:48

Klasyfikacja końcowa:
1. Liceum Ogólnokształcące z Litewskim Jezykiem Nauczania w Puńsku (trener – Dariusz Wołyniec)
2. Adolfo Romanausko – Vanago Gimnazjia w Alytusie (trener – Żvinakis Svajunas)
3. I Liceum ogólnokształcące w Suwałkach (trener – Andrzej Putra)
4. Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach (trener – Marcin Baranowski)

Dziękujemy za pomoc w organizacji oraz ufundowanie nagród Pogodne Suwałki.

Dziękujemy również sponsorom: Restauracja Kalinka, Piekarnia Cymes, Kawiarnia Moje Ciacho.