We wtorek, 23.10.2018 r., klasa II TB w ramach zajęć z przedmiotów zawodowych wizytowała plac budowy kompleksu apartamentowego Chopina Park zlokalizowanego przy ul. Chopina w Suwałkach. Opiekunami czuwającymi nad młodzieżą byli: p. Anita Sawicka i p. Marek Bagiński.

W skład całej inwestycji weszło 10 apartamentowców, z których część, już wykończona, jest zamieszkana przez nowych właścicieli. Mimo że pogoda nie rozpieszczała, młodzi budowlańcy, na czele z kierownik budowy, eksplorowali pozostałe budynki. Wielkim atutem była możliwość zobaczenia szerokiego wachlarza robót budowlanych, gdyż każdy budynek był na innym etapie realizacji.
Wycieczka rozpoczęła się od odwiedzin bloku, w którym trwały ostatnie prace wykończeniowe. W mieszkaniach wykonane były już tynki, a na klatkach schodowych montowano właśnie okładziny ścienne i lustra. Kolejnym przystankiem był budynek w stanie surowym zamkniętym, w którym młodzież była świadkiem trwających prac tynkarskich. W innym miejscu uczniowie mogli przyjrzeć się z bliska deskowaniu i zbrojeniu schodów, przygotowanych do ułożenia mieszanki betonowej oraz wykonywaniu stropu prefabrykowano – monolitycznego. Z kolei oglądanie budynku w najwcześniejszej fazie wykonania stało się  okazją do powtórzenia informacji o robotach fundamentowych.

Młodzież orzekła, że chętnie jeszcze raz wybrałaby się na tę budowę, jednak przy nieco lepszej pogodzie.

Z pewnością była to jednak cenna lekcja.