Dlaczego warto zostać krwiodawcą i jak rozpocząć oddawanie krwi?

Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa – ludzie tacy jak Ty! Oddając krew, możesz sobie wyobrazić, że dzięki Twojemu cennemu darowi krwi komuś zostanie uratowane życie. Ponownie będzie się mógł uśmiechać i przede wszystkim żyć! Osoba, która otrzyma Twoją krew pozostanie nieznana, ale pamiętaj że ona też jest czyimś przyjacielem, rodzicem lub krewnym.

Jeżeli:

  • jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia,
  • czujesz się zdrowy,
  • ważysz nie mniej niż 50 kg,
  • pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi

możesz zostać Honorowym Krwiodawcą. Szczegóły u pedagoga szkolnego.

W związku z powyższym zachęcamy Was do podjęcia wyzwania i wzięcia udziału w kolejnej już akcji honorowego oddawania krwi organizowanej przez ZST przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
w Białymstoku, która rozpocznie się ok. godz. 8.15 dniu 08.01.2019 r. (wtorek) w auli BD przy ul. Sejneńskiej 35. Zapraszamy zdrowe, pełnoletnie osoby z dowodem tożsamości oraz dobrą wolą. Koordynatorem działań związanych z honorowym krwiodawstwem w naszej szkole jest Beata Szymańska – pedagog szkolny.