17 czerwca na obiektach StreetLAND Suwałki odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadpodstawowych w koszykówce 3×3. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, a rywalizacja była niezwykle wyrównana.

O końcowym zwycięstwie w turnieju decydowała liczba zdobytych punktów, ponieważ aż trzy drużyny zakończyły rozgrywki z identycznym bilansem – dwóch zwycięstw i jednej porażki. Dzięki skutecznej grze i największej liczbie zdobytych punktów nasza reprezentacja sięgnęła po tytuł Mistrza Suwałk!

Dodatkowym powodem do dumy jest wyróżnienie indywidualne dla Krzysztofa Żukowskiego (III TA), który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Skład mistrzowskiej drużyny:

Franciszek Rzatkowski – III TBB

Filip Czyżewski – III TA

Krzysztof Żukowski – III TA

Antoni Sadłowski – III TMR

Serdecznie gratulujemy zawodnikom oraz opiekunowi drużyny i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

   III LO SUWAŁKI  ZST SUWAŁKI  II LO SUWAŁKI  I LO SUWAŁKI Punkty zdobyte/

punkty stracone

 Punkty  Miejsce
 III LO SUWAŁKI 11:13 13:6 8:6 32:25 5  III
 ZST SUWAŁKI 13:11 15:10 13:15 41:36 5  I
 II LO SUWAŁKI 13:6 10:15 9:15 32:36 3  IV
 I LO SUWAŁKI 6:8 15:13 15:9 36:30 5  II