17 czerwca na obiektach StreetLAND Suwałki odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadpodstawowych w koszykówce 3×3. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, a rywalizacja była niezwykle wyrównana.
O końcowym zwycięstwie w turnieju decydowała liczba zdobytych punktów, ponieważ aż trzy drużyny zakończyły rozgrywki z identycznym bilansem – dwóch zwycięstw i jednej porażki. Dzięki skutecznej grze i największej liczbie zdobytych punktów nasza reprezentacja sięgnęła po tytuł Mistrza Suwałk!
Dodatkowym powodem do dumy jest wyróżnienie indywidualne dla Krzysztofa Żukowskiego (III TA), który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.
Skład mistrzowskiej drużyny:
Franciszek Rzatkowski – III TBB
Filip Czyżewski – III TA
Krzysztof Żukowski – III TA
Antoni Sadłowski – III TMR
Serdecznie gratulujemy zawodnikom oraz opiekunowi drużyny i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!
| III LO SUWAŁKI | ZST SUWAŁKI | II LO SUWAŁKI | I LO SUWAŁKI | Punkty zdobyte/
punkty stracone |
Punkty | Miejsce | |
| III LO SUWAŁKI | 11:13 | 13:6 | 8:6 | 32:25 | 5 | III | |
| ZST SUWAŁKI | 13:11 | 15:10 | 13:15 | 41:36 | 5 | I | |
| II LO SUWAŁKI | 13:6 | 10:15 | 9:15 | 32:36 | 3 | IV | |
| I LO SUWAŁKI | 6:8 | 15:13 | 15:9 | 36:30 | 5 | II |
















