Piętnastoosobowa grupa uczniów z klasy drugiej o profilu technik mechatronik w dniach od 12 do 13 grudnia 2019 roku uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym do Łodzi. Głównym punktem harmonogramu wycieczki była wizyta w zakładzie pracy MIRAFO, gdzie uczniowie mieli okazję zapoznać się z procesem produkowania odzieży, poczynając od etapu wytworzenia dzianiny, kończąc zaś na gotowym produkcie.

Ponadto uczniowie odwiedzili Centrum Nauki i Techniki EC1, gdzie mieli okazję zobaczyć 150 stanowisk i eksponatów na ponad 8.000 m2 powierzchni wystawienniczej zgodnie z tematami: przetwarzanie energii, mikroświat – makroświat, rozwój wiedzy i cywilizacji. Wizyta w planetarium i dwa seanse filmowe również były inspirujące. Ciekawym punktem wycieczki było też zwiedzenie Pałacu Poznańskich oraz Muzeum Fabryki, znajdującym się na terenie Manufaktury. Klimat miasta mogliśmy poczuć, spacerując najdłuższą z łódzkich ulic – ulicą Piotrkowską.

Wyjazd odbył się w ramach realizacji zadań wynikających z projektu Suwalskie Centra Kompetencji Zawodowej – kompleksowy model modernizacji systemu kształcenia zawodowego na terenie Miasta Suwałk i został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Regionalnego Województwa Podlaskiego.